Skip to main content

Digitürk Play Tv Rezaleti !

DIGITURK’un korsan yayınlarla mücadele etmek için yaptığı reklamlara medyada yada en azından LİG TV ‘de maç izlerken denk gelmişizdir. İki arkadaş kaçak yollardan LİG TV ‘den maç izlerken maçın en heyecanlı yerinde yayın kesiliyor ve  reklam  aracılığıyla izleyenlere yayınları kaçak izlerseniz hem  zevkiniz kaçar hemde maddi  ve manevi yönden zarara uğrarsınız mesajı veriliyordu.  Digitürk reklamı gerçekten çok gerçekçi yapmış !  Şimdi dün gece başıma gelenleri ve Digitürk’ün çaresizliğini sizlere aktarmak istiyorum.

Malum dün gece ülkemizin ve dünyanın sonucunu yakından takip ettiği bir futbol karşılaşması vardı. Türk futbol tarihinin iki çınarı Fenerbahçe  ve Galatasaray  Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadında karşılaştılar.  Bizde Kadıköy’e gitme fırsatı bulamayan her futbol sever gibi Digitürk üzerinden maçı izlemeye karar verdik.  Normal Digitürk aboneliği  biz öğrenciler için pahalıya malolduğundan Digitürk’ün kusursuz bir biçimde reklamını yaptığı Digitürk Play Tv eski adıyla DigiTürk Web Tv’den maçı izlemeye karar verdik. Zaten Digitürk’ün bu hizmetinin geçen yıldan beri müşterisiyim. Geçen yıl fazla kişi tarafından  bilmediğinden olsa gerek rahat rahat maç izleten sistem bu sene bir türlü aynı performansı veremedi .   Özellikle derbi maçlarda  sıkıntı üstüne sıkıntı yaşadık. Önceki haftalarda oynayan  Galatasaray-Beşiktas maçında tökezleyen Digitürk Play Tv  dün aksam hiç bir şekilde işlemez duruma geldi. Beşiktaş macında yaşanan kesintiyi son zamanların ünlü Hacker oluşumu Anonoymus’a atan Digitürk dün akşamda aynı savunmayı yaptı.

Türk futbol tarihinin en heyecanlı gecelerinden birinde Digitürk’ün beceriksizliği yüzünden mi diyeyim yoksa gerçekten internet korsanlarıma mı suç bulmalıyız bilemedim.  Dün 20:00’da oynanacak maç için saat 18:30 gibi Digitürk  Play Tv  sitesine girdim. Yaklasık 1 saaat sonra sistem beni otomatik olarak dışarı attı. Bir daha  girmeye çalıştığımda ise  siteye ulaşmak neredeyse imkansız gibiydi. Uzun uğraşlar sonucunda sisteme girebildim.  Ve derbi maç  başladı.   İlk 25-30 dakikayı takılarakta olsa izledik.  Malum Galatasaray’în 2-0 mağlup olduğu dakikalardı. Dakikalara 35’i gösterdiğinde Galatasaray golü buldu   ve golden hemen sonra bir kez daha sistem tarafından oturumum sonlandırıldı.  Neyse dedik en azından ikinci yarıyı izleriz ama ne mümkün ?  Tam olarak maçın bitiş düdüğüne kadar  büyük bir gayretle denememize rağmen siteye girmeyi başaramadık.   Digitürk’ün sitesine girdiğimizde bir kınama yazısı görüyorduk . Yazı da sunucuların saldırı aldığından dolayı bazı kullanıcıların sisteme erişemediğini  ve bu kullanıcıların kayıplarının telafi edileceğinden bahsediliyordu.

DİGÜTÜRK’E SİTEM !

Sevgili Digitürk Yetkililerine  sitemimdir.

 • Bu derece reklamını yaptığın ve  güzel bir gelir elde ettiğin sistemi bu takım sunucu saldırılarına karşı nasıl koruyamazsın ?
 • Bu kadar kullacının kaybını nasıl telafi etmeyi düşünüyorsun  ? Derbiyi bir defa daha mı oynatacaksın ?
 • Yarım Saat boyunca cevap vermeyen bir cağrı merkezin var bu cağrı merkezini süs olarak mı kurdunuz ?
 • Neden her sistem kesildiğinde suçu bir takım hacker gruplarına atıyorsunuz ?
 • Maç bittikten hemen sonra nasıl olduda o kadar saldırı alan sistem birden düzeldi ?
 • Gerçekte bir saldırı var mıdır  yoksa iddaa edildiği gibi sistem bu derece yoğunluğu kaldırmıyor mu ?
 • Tivibu alt yapısını örnek almayı düşünüyorlar mı  ?

 

Bu soruları sorarken  hiç bir art niyetimim yok.  Sadece futbol izlemek isteyen ve bunu yaparken de Türk futboluna  katkı sağlamak isteyen dolayısıyla yayıncı kuruluşunda iyiliğini isteyen bir vatandaşım.  Ve bu sıkıntıyı yaşayan tek insan değilim.  Dün gece bu sıkıntıyı yaşadıktan sonra özellikle ekşi Sözlükte Digitürk Play Hakkında yazıları takip ettim ve sizlere de bu başlıktan bir kaç  mesaj paylaşmak istiyorum .

1- kendilerine tivibu‘da bir kanal açmalarını ve ona göre bir üyelik getirmelerini tavsiye ediyorum

2- bir daha hiçbir hizmetinden yararlanmayacağım digiturk oluşumu. paramı da çatır çatır geri alacağım.

neymiş efendim: sözleşme varmış. bizler de o sözleşmedeki hükümleri kabul ve taahhüt etmişiz.
hiçbir hukuk düzeni, ayakta adam sikmek için hazırlanmış sözleşmeleri ve bu tür sözleşmeleri düzenleyen tarafı korumaz.

mağduriyet, tatmin edici bir yolla giderilmezse herkes şikayet etsin, dava açsın. uğraşıp dursunlar amınakoyim. tam anlamıyla mezarcı bunlar. “işin parasında falan değilim” yavşaklığını da sikeyim. bal gibi de işin parasındayım. alamadığım hizmete neden para ödeyeyim?

3-derbileri kaldıramayan platform.

ilk yarıdaki maçı lig tv den almıştık arkadaşlarım falan gelmişti.bu maçtaki planları ise haftaya sınavlarım olduğu için iptal ettim.sonra akşama doğru bir maç izleme isteği oluştu içimde.bakayım dedim digiturk play de ne kadar,sonra maçı satın aldım.

nerede hata yaptım?

sunucuya bağlanmışken maç öncesinde çıkayım da yeniden gireyim dedim ki demez olaydım.20 dk giremedim.maçın geri kalanını sorunsuz izledim.bağlantı problemlerinin hızla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum zinhar 20 mpbs netim var.

 

Bu ve daha fazlası için Eksisözlük üzerinden Digitürk Play başlığı altındaki mesajlara bakabilirsiniz.

Share and Enjoy

 • Facebook
 • Twitter
 • Delicious
 • LinkedIn
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS

Aytaç Cici

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu bir Yazılım Geliştirici. Çeşitli zamanlarda Java, PHP, C# ve Delphi gibi diller kullanarak yazılım geliştirmiştir. Bir dönem SEO alanında da çalışmalar yapmıştır.

Digitürk Play Tv Rezaleti !” hakkında 1 yorum

 1. Bende de digiturk Play var, Ürün tam bir rezalet, maç yokken mükemmel maç saatleri rezalet. Korsan sitelerin kalitesi ve hızı daha iyi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Email
Print