Skip to main content

Google Market Tarih oldu, Hoş geldin Google Play

Google’nin Android işletim sistemini  kullanan kullanıcıların uygulamaları edendirdikleri Google Market tabir yerindeyse tarih oldu.  Bildiğiniz gibi Google Markette akıllı cihazlar için  ücretli yada ücretsiz olarak sunulan milyonlarca uygulamadan istediğimizi edinebiliyorduk. Google aldığı bir kararla  Android Marketi’de içine alacak başka bir platform geliştirdi ve bu platforma Google Play adını verdi.

 

Nedir Bu Google Play  ?

Google Music, Books, Movies ve Apps’i bir araya getiren GooglePlay, tüm bu hizmetleri aynı platformda sunmasının yanında tek bir yeni özellik sunuyor: Artık satın aldığınız veya indirdiğiniz her türlü medyayı GooglePlay üzerinde hemen kullanabileceğiz.

GooglePlay’de satın alacağınız müzik, film, kitap ve uygulamalar, play.google.com’da hemen kullanılabileceği gibi, bulut teknolojisiyle depolanacak. Böylece, aynı medyayı Android ile çalışan akıllı telefonunuzda veya tablet bilgisayarınızda da kullanabileceksiniz.

Ayrıca hatırlatılması gereken bir diğer nokta da Google Play hizmetinden Android  işletim sistemi kullanan bir cihaza sahip olmayanlarda yararlanabilirler.

Google Neden Bunu Yaptı

Bu soruya verilecek tek yanıt sanırım Google +  ‘nın daha aktif olarak kullanılmasıdır.   Google attığı bu adımla Google + hizmetini daha çok kullandırmayı amaçliyor. Google + her ne kadar kullanıcı kazansa da bu kullanıcı kitlesi henüz  yeterli değil. Google +  yapılan o kadar çalışmaya rağmen henüz bir Facebook yada  Twitter olamadı.

Google attığı bu adımla osyal medya ağı Google +’ın etkinliğini iyice artırmayı hedefliyor Çünkü ;  Googl  Play  kullanıcıların indireceği tüm medya ve uygulamalar, Google +’daki çevre gruplarıyla tek bir buton yardımıyla paylaşılabilecek.

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Aytaç Cici

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu bir Yazılım Geliştirici. Çeşitli zamanlarda Java, PHP, C# ve Delphi gibi diller kullanarak yazılım geliştirmiştir. Bir dönem SEO alanında da çalışmalar yapmıştır.

Google Market Tarih oldu, Hoş geldin Google Play” hakkında 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Email
Print