Skip to main content

Güzel şeydir umut etmek ..

Umut EtmekBitmez istediklerimiz hayattan . Önce büyümek isteriz delicesine , sonra hayata olan tüm umursamazlıklarimiza rağmen etrafımızdakiler tarafından umursanmak..

Bu hayattan hep isteriz.Bir aşk isteriz, bir okul isteriz yeri gelir hayallerimizi bir bir gerçek etmek isteriz. Bazı şeyler gerçekleştikce daha fazla umut ederiz ki aslında umutlarımızdır yarılarımıza  ışık veren.
Umut ederiz. .Kimimiz karşılıksız aşkımıza karşılık bulmayı umut ederiz kimimiz giden sevgilinin pisman bir şekilde geri dönmesini. Sonra  gün gelir delicesine büyümek isteyen biz değilmişiz gibi çocuk olmayı umut ederiz. Biz küçülünce dertlerimizin de küçülecegini düşünürüz.  Küçük bir çocuk olmayı dileriz. Öyle birseydir ki bu geçmiş zamanın birinde cok sevdiğimiz birini hiç sevmemiş hatta tanımamış olmayı dileriz..

Bazen bize en doğru gorunenler zaman denilen kavramda en büyük pismanligimiz olur. Hayatımızda pişmanlıklarımızın az olmasını dileriz. Ama tüm bunlara rağmen pişman olmaktan  duygusunu yaşamamak istemediğimiz halde defalarca  pişman oluruz..

Sonra gün gelir pişmanlıklarımızı  unutmayı umut ederiz. Bir zaman önce bize mükemmel gelen  kararlar  zaman tünelinde en cok unutmak istediklerimiz olur. Sonra  herşeyi unutmayı bile umut ederiz..

Uzun lafın kısası  doğamız gereği hep umut ederiz ; hayat bazen umduklarımizi bize vermediği halde…

Ama yine de güzel şeydir umut etmek…

Share and Enjoy

 • Facebook
 • Twitter
 • Delicious
 • LinkedIn
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS

Aytaç Cici

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu bir Yazılım Geliştirici. Çeşitli zamanlarda Java, PHP, C# ve Delphi gibi diller kullanarak yazılım geliştirmiştir. Bir dönem SEO alanında da çalışmalar yapmıştır.

Güzel şeydir umut etmek ..” hakkında 2 yorum

 1. Merhaba Aytaç. umut etmek güzel bir şeydir. İnsanların her şeyiyle oynayın ama umutlarıyla asla diye de çok güzel bir söz vardır. Kimi insan için umutları hayata tutunma ve onu hayata karşı kamçılama meşesidir. İnsanlar umutları ve hayalleri kadar hayatta vardırlar. Hayat bazen acılarla doludur ve ne getireceği belli olmaz hiç birimize ama yarınlara umutla bakabilmektir asıl meseledir. Dikkat ettiyseniz kendi kullanıcı adım ile bu yorumu yapmadım, durumu fark etmişsindir. Yazınızı da okuyunca hem yorum yapmak hem de çalışmalarıma katkı sunmak istedim. Kalemin güzel. Bir şeyler de olsun yazmaya devam etmeni öneririm. Sevgiler.

  1. Bir önceki yazımı tekrar okuduğumda hatasız yazdığımı düşünerek yine de bakayım dediğim de şu sözümü onaylarsanız düzeltmek istiyorum. İnsanların her şeyiyle oynayın ama umutlarıyla asla sözümü hem de araştırdım doğrusunu da hatırlamak ve yazabilmek adına ve düzeltmemi yapıyorum.
   “İnsanların umutlarıyla oynama, belki sahip oldukları tek şey odur. – Konfüçyüs”
   Selamlar..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Email
Print