Skip to main content

Hakkımda

1988 Nisanının yağmurlu bir gününde Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk öğrenimini Kocaeli Suadiye Barbaros İlköğretim okulunda tamamlamıştır. Dönemin Liselere Giriş Sınavın’da başarı göstererek Anadolu Lisesine girmeye hak kazanmış olsa da sırf bilgisayara olan ilgisi nedeniyle Kocaeli Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Yazılım Bölümünü tercih etmiştir. Bu tercih ile kimine göre hayatının hatasını yapmış , kimine göre ise hayatını kurtarmıştır.
Başarılı sayılabilecek bir lise eğitiminin ardından dönemin üniversite giriş sınavı olan ÖSS’ye niyetlenmiş fakat meslek lisesi mezunu olması sebebiyle hayalini kurduğu Bilgisayar Mühendisliği ünvanının bir hayal olarak kalacağını farketmiş olmasının sonucunda ÖSS hayallerine son vererek iş hayatına atılmıştır. Bir sene kadar Kocaeli’de faaliyet gösteren ve bilgisayar alanında hatrı sayılır bir kitleye hitap eden özel firmada Destek Elemanı olarak çalışmıştır.

2006 Yılında ÖSYM’nin verdiği direk geçiş hakkını kullanarak Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri Ve Programlama programına ÖSYM tarafından yerleştirilmiştir. Lisede aldığı Programlama eğitiminin üstüne Gerede Meslek Yüksek Okulun’da değerli hocalardan aldığı eğitimi de kararak programlama alanında kendinini geliştirmeye devam etmiştir. 2008 Haziranın’da bölümünden dereceyle mezun olmuştur .

2010 yılında  İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne yeniden eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır. Bir yıllık hazırlık eğtimi ve üç yı süren lisans eğitiminin ardından 2014 yılında bölümden Bilgisayar Mühendisi ünvanı ile mezun olmuştur.Kendisi anlaşılacağı üzere Bilgisayar Teknisyeni ve Bilgisayar Teknikeri ünvanlarına sahip bir Bilgisayar Mühendisi’dir.

Mezun olmadan önce Türkiye’nin önde gelen kuruşlularından biri olan Milliyet.com.tr’de çalışmış. Daha sonra ise yine Türkiye’nin en büyük E-Ticaret sitelerinden biri olan Kitapyurdu.com’da Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak görev almıştır.Görev yaptığı kuruluşlarda Java, PHP,MYSQL,Javascript, JQuery, Elastic Search, Web Servisleri gibi teknolojilerle çalışmanın yanı sıra SEO üzerine de çalışmalar yapmıştır. 2016 Mayıs ayı itibari ile askerlik görevini Yedek Subay olarak yerine getirmiş ve 2017 Nisan ayında terhis olmuştur. Askerlik sonrası ara vermeden çalışma hayatına atılmıştır. 2016 Mayıs ayından itibaren FLYCO’da çalışmaktadır. Bu süreçte programlama yeteneklerine PHP Laravel Framework, orta seviye de Android Uygulama Geliştirme yeteneklerini eklemiştir.

Arkadaşları arasında adından çok soyadı ile anılan bu arkadaşımız “Hayalini kurmadığın hiç bir şey gerçek olmaz” desturunu sonuna kadar benimsemiş bir “Hayalperesttir“. Kendisi sosyal medyayı aktif biçimde kullanmaktadır ve sosyal medyanın abartılmamak koşuluyla gerekli olduğunu savunmaktadır.
Google mi Microsoft mu Apple mi tartışmasında tarafsız kalmakta, isimlerin değil amacın önemli olduğunu savunmaktadır. Hiç bir dil veya teknolojiye körü körüne bağlı olmamakla birlikte açık kaynak sistemlere karşı daha bir hoşgörülü olduğu bilinmektedir. Özellikle Android işletim sistemi kullanan telefonlara karşı olan zaafı etrafındakiler tarafından bilinir.

Kendisi her ne kadar bilgisayar oyunlarıyla bağlantısını 2003 yılı itibariyle koparmış olsa da 2007 yılından itibaren PES akımına kapılmıştır. Bilgisayarda hala oyun oynamasını sevmese de Play Station’da ara sıra PES oynamayı sever. Arkadaşlarıyla yaptığı turnuvalarda genelde birinci olduğu bilinen bir gerçektir. Ama bu yenilmez olduğunun göstergesi değildir. Konsantrasyonu oyunda olmadığında çok kolay bir şekilde yenilebildiği defalarca gözlemlenmiştir. Hayatında önemli bir yer edindiğini düşündüğü tek oyun Championship Manager 2001-2002 oyunudur. Zaten son oynadığı bilgisayar oyunu da bu oyun olmuştur.

Galatasaray armasına sevdalı bir bünyeye sahiptir. Henüz daha çocuk yaşlarda iken Galatasaray yenilince çok üzüldüğü hatta gözlerinden yaşlar süzüldüğü bile rivayet edilmektedir. Günümüzde ise bu alışkanlığı en azından toplum önünde vuku bulmamaktadır. Hayatı boyunca bir çok kez Türkiye Kupası görmüştür. Ömründe bir veya iki defa Türkiye kupası görenlere de hayretle baktığı gözlemlenmiştir.

İnsanlara karşı ön yargısı sıfırdır. Yaşam tarzına en zıt insanlarla bile başarılı bir şekilde iletişim kurabilir. Bütün farklı görüşlere saygı duyar ama kendi görüşleri içinde aynı saygıyı karşı taraftan bekler.
Arkadaşları tarafından genellikle sevildiği iddia edilir. Kendisi de buna inanmıştır. Çünkü kimseye zararının olmadığını düşünmektedir. Yapılan bir iyiliğin altında kalmamayı kendisine hedef belirlemiştir. Kendisini paylaşımcı olarak tanımlar. Paraya değer vermez , fakat paranın bir takım şeyleri gerçekleştirebilmek için gerekli olduğunu da aklından çıkarmaz.

Bu blog onun iç sesini yansıtmaktadır. Gerçi kendisinin içi neyse dışı da odur.. Bu satırlar onun ukala olduğunun göstergesi olarak sayılsa da  asla ukala değildir 🙂 Türkçe müzik sever. Yabancı müzikle arası pek iyi olmasa da son zamanlarda az da olsa dinlediği görülmüştür.

Kendisi bu tanıtım yazısının oldukça uzadığının farkına varmış ve yazıya burada son vermeye karar vermiştir. Ama bu karar, ara sıra burayı güncellemeyeceği anlamına asla gelmemektedir. 🙂

Güncelleme : 14 Temmuz 2018

 

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Hakkımda” hakkında 6 yorum

  1. Usenmedim okudum bi kisa yaziyi okurken gülümseyerek okudum ve hic sikilmadim gavet hos bir yazi kaleme almisin Tebrikler kardesim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir