Skip to main content

Sony Ericson Xperia Serisi Android 4 Güncellemesi Gelecek mi ?

Sony Ericcson uzun zaman sessiz kalmıştı cep telefonu piyasasında.  Ama bu sessizliğini 2010 yılı sonlarında piyasaya sürdüğü Xperia serisi ile bir bozdu pir bozdu.  Öylesine can alıcı , ilgi çekici modeller üretti ki bir anda gözde oldu.   Sony Ericcson’un bu başarısının   bir çok sebebi var. Bu sebepler arasında telefonların zarifliği, renk seçimler, hafiflik, incelik önemli etkenlerden biri.  Birde buna Google’nin mobil telefonlar için ürettiği Android İşletim sisteminin cazibesi eklenince Xperia serisinin başarısı  bence kaçınılmaz oldu.

Google Android işletim sistemi kısa sürede sevildi ve son kullanıcı tarafından Apple’nin IOS’una alternatif olarak gösterildi. Android çılgınlığı öyle bir hal aldıki teknoloji devi Samsung  telefonları için ürettiği Badaa işletim sisteminden vazgeçti ve yeni modellerinin hepsinde Android kullanmaya başladı.  Bu derece başarılı olan bir işletim sistemini birde güzel tasarımları ve cezbedici fiyatları ile süsleyen Sony  turnayı gözünden vurdu ve uzun süre sessiz kaldığı telefon piyasasına yeni bir soluk getirdi.

Ericcson’u  tamamen bünyesine kattıktan  SONY  markası ile devam etmek kararı alan şirket  hali hazırda Andorid işletim sistemi kullanan telefonları Andorid 2.3 sürümüne güncellemiş durumda. Şimdi  Xperia serisi kullanıcıları  dört gözle Andorid 4.0 güncellemesini bekliyorlar. Fakat bende dahil olmak üzere bu kullanıcıların hevesi kursağında kalacak gibi. Çünkü Sony  firması yaptığı açıklama ile kullanıcılarına Andorid 4.0  platformuna geçmemelerini önerdi.  Resmi bloglarında bu duruma  sebep olarak ise Andorid 4.0 sürümünü daha fazla bellek alanına ve Ram’e ihtiyaç duyduğunu telefon performansını düşürdüğünü yazdılar. Bunları yazmasına yazdılar ama gene de bu Andoroid 4.0 güncellemesini denemek isteyen kullanıcıların taleplerini de görmezden gelmeyeceklerini ve güncellemeleri kısa sürede çıkartacaklarını bildirdiler.

Sony he ne kadar bu Andorid 4.0 ‘ın performansız çalıştığını ve bir çok kullacının bu güncellemeden memnun kalmayacağını söylese de  Sony, ICS’yi Xperia Arc S, Xperia Neo V ve Xperia Ray modelleri için önümüzdeki  ay  ( Mayıs 2012)  güncellemenin geleceğini söylediler.

Şahsen bende bir Xperia kullanıcısı olarak bu sürümün performansı merak etmekteyim . Özellikle pil performansı konusunda tereddütlerim var  . Umarım en az 2.3 sürümü kadar stabil sürüm olur.

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Aytaç Cici

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu bir Yazılım Geliştirici. Çeşitli zamanlarda Java, PHP, C# ve Delphi gibi diller kullanarak yazılım geliştirmiştir. Bir dönem SEO alanında da çalışmalar yapmıştır.

Sony Ericson Xperia Serisi Android 4 Güncellemesi Gelecek mi ?” hakkında 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Email
Print